HAKKIMIZDA

                                                  

ÇALIŞKAN TAŞIMACILIK ve TURİZM TİCARET A.Ş

 

1991 yılında Çalışkan Kardeşler Grubu olarak Ankara’da faaliyete başlayan şirketimiz, 2001 yılından itibaren İstanbul merkezli olarak, Çalışkan Taşımacılık Turizm Ticaret A.Ş ünvanı ile yeniden yapılanarak çeyrek asrı aşkın bir tecrübeyle, sektöre hizmet vermeye başlamıştır.

Önceleri Yurt içi pazarında kuru yük ve tanker taşımacılığı ile hizmet veren şirketimiz, ilerleyen süreçte, uluslar arası taşımacılık faaliyetine girerek, faaliyet alanını genişletmiştir.

70’in üzerinde irili ufaklı nakliye aracımızla yurt içinde sektörün önde gelen ve aranan markalarından biri olarak faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

Bugün Türkiye’nin en büyük beton katkı maddesi üretim firması olan BASF YKS A.Ş.’nin yurt içi ve yurt dışı nakliyesi Çalışkan Taşıma A.Ş. tarafından yapılmaktadır.

Arnavutluk’ta BECHTEL – ENKA JOINT tarafından 3 yıldır yapımı süren tünel ve otoyol inşaatının tüm malzemeleri şirketimiz tarafından Türkiye’den taşıması yapılmıştır ve halen devam etmektedir. Ayrıca Ram Dış Ticaretin Iraktaki Amerikan üstlerine motorin nakliyesi yapılmaktadır.

Taşımacılık sektörü faaliyetlerimiz dışında, diğer grup şirketlerimizle, Kimya, Turizm ve Otomotiv sektörlerinde uluslararası üretim ve ticari faaliyetlerimiz devam etmektedir.

Vizyonumuz

Müşteri odaklı hizmet anlayışı ile çalışarak, Yük Taşımacılığı'nda Türkiye'nin lider şirketlerinden biri olmaktır.

Misyonumuz

Kendini sürekli geliştirerek müşterilerine beklentilerinin üzerinde hızlı, ekonomik ve kaliteli hizmet vermek, bu sayede müşteri memnuniyeti yaratmak, hızlı, ekonomik ve yenilikçi anlayış ile hizmet vererek hedeflediğimiz vizyon çerçevesinde kurumsal altyapıyı kurmak.

ÇALIŞKAN LOJİSTİK